Для початку визначимося, що означає термін виконання договору. Строк договору – це час, протягом якого сторонам дозволяється здійснювати свої права та виконувати свої особисті обов’язки відповідно до договору (ч. 1 ст. 631 ЦК). Замовник, державна установа, виконує вимоги бюджетного законодавства та бере на себе бюджетні зобов’язання лише в рамках бюджетного року. Тому в договорах купівлі-продажу строк дії строго визначений, як правило, тижнем, місяцем, двома-трьома місяцями, або бюджетним роком. Протягом цього терміну договір допустимо: буде розірвано з неповним виконанням або без його виконання; частково завершено; завершено в повному обсязі. 

Подібний результат залежить від багатьох факторів, таких як: недобросовісність підрядника, змін вимог договору, в тому числі: через відсутність вливання фінансів або форс-мажорних обставин. 

Договір вважається виконаним, коли всі сторони договору в необхідній формі виконали всі свої зобов’язання за цим договором. Це коли учасник привіз товар, а клієнт заплатив за нього. І є документи, що підтверджують виконання договірних зобов’язань. Скасування зобов’язань регулюється статтями Цивільного кодексу України. При належному виконанні договору виконання зобов’язань за ним припиняється після визнання клієнтом реальності його виконання та придбання особою, що виконує тендер оплати. До речі, зобов’язана сторона має право: 

  • виконати зобов’язання до обумовленого строку; 
  • відмовитися від виконання зобов’язання у разі неналежного виконання протилежною стороною зобов’язання, що стає необхідною умовою виконання (ч. 6 ст. 193 ЦК). 

Проте відмовлятися від виконання своїх зобов’язань в односторонньому порядку заборонено. Як цього уникнути, оскільки протилежна сторона за іншим договором не виконала свої зобов’язання на належному рівні.

Проте сторони мають право виконувати свої зобов’язання за договором про закупівлю, а сам договір буде діяти до закінчення строку, встановленого умовами договору. І це розумно. 

Відповідно до вимог Законодавчого акту № 922 публікувати звіт потрібно протягом 3 календарних днів з дня: 

  • розірвання договору — якщо договір розривається з виконанням не повністю або без нього; 
  • виконання договору — якщо договір виконано до кінця; 
  • закінчення строку дії договору — якщо договір виконано не повністю або повністю. 

Яку інформацію необхідно включити у звіт 

Почнемо з того, що у звіті про укладений договір обов’язково відображаються такі відомості: 

  • об’єкт договору (вводиться назва товару чи послуги); 
  • загальна кількість учасників, які брали участь в аукціоні; 
  • дані про переможця аукціону, з яким укладено договір (найменування особи, назва підприємства чи організації, його адреса чи місцезнаходження); 
  • ціна, запропонована всіма учасниками; 
  • ціна, зазначена в договорі; якщо закупівля була здійснена за рамковими договорами, необхідно також вказати день публікації оголошення про виконання такого договору; 
  • день оприлюднення оголошення про бажання укласти договір про закупівлю, проведення торгів; 
  • день укладення договору; якщо договір не було виконано, то все одно необхідно буде надати обґрунтування, яким було прийнято це рішення. 

Крім того, звіт про виконання договору в Прозорро.Продажі має відображати зведені дані про наявні документи, що підтверджують параметри кваліфікації учасників аукціону за статтею 16 Закону про аукціонні закупівлі (пізніше – Закон № 922), а також наявність та відсутність підстав для запобігання тим самим учасникам відповідно до статті 17 Закону № 922.

Особистий кабінет в Прозорро

Учасник може пройти реєстрацію на одному з сайтів, наприклад, на Українській енергетичній біржі та отримати особистий кабінет.

Кожен учасник може отримати після реєстрації таку персональну сторінку, де він зможе подивитися вигідні лоти. На сайті Української енергетичної біржі дуже зрозумілий інтерфейс. Також є можливість шукати за параметрами необхідний лот. 

Якщо ви бажаєте першими дізнаватися про обрану категорію лотів на сайті, то є можливість підключити розсилку по електронній пошті та знати за вигідні лоти арештованного майні sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property чи земельних ділянок.

Прозорро.Продажі є відкритою та чесною системою, зареєструватися в котрій може кожен бажаючий. Поступово система Прозорро виводить с тіні різні сфери ринку. Так, нещодавно через систему почали продавати земельні ділянки, а саме, 1 липня 2021 року набрав чинності земельний закон, котрий дає можливість продавати чи здавати в оренду земельні ділянки через ДП «Прозорро.Продажі».