Для того, щоб стати учасником в боротьбі за один з лотів, що представлені на електронних майданчиках, користувачеві потрібно попередньо ознайомитися з тим, як саме відбуваються подібні процедури та як до них правильно підготуватися. Участь в електронних торгах не є чимось важким і незрозумілим. Головне – це розібратися з термінологією та більш детально розглянути алгоритм, згідно якого проводяться подібні процедури.

Для цього, ви можете перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/poryadok-provedennya-zemelqnyh-torgiv-na-majdanchykah-prozoro-prodazhi й безпосередньо на електронному майданчику української енергетичної біржі знайти ту інформацію, що є для вас потенційно цікавою та корисною.

Що стосується термінів, то до найбільш часто використовуваних понять можна віднести:

  • Закупівлі;
  • Допорогові закупівлі;
  • Переможець в торгах;
  • Організатор торгів;
  • Цінові пропозиції;
  • Учасники.

Це найбільш прості поняття, але вони ж одночасно є і найбільш важливими. Тому, потрібно розпочинати саме з цих моментів.

Що стосується алгоритму дій, то зазвичай державні закупівлі проходять за стандартним алгоритмом. Тут варто зауважити, що в залежності від типу закупівель, процедура може вагомо відрізнятися.

Якщо говорити безпосередньо про звичайні закупівлі, що проводяться на електронному майданчику, то алгоритм виглядає приблизно так:

  • Оголошення про запуск лоту – на цьому етапі, організатор закупівель повинен внести всю інформацію про свій лот та визначити вимоги до потенційних учасників, які будуть надсилати заявки для участі в торгах;
  • Уточнення інформації – це той період, протягом якого учасники мають можливість звертатися до організатора для того, щоб отримувати більш детальну інформацію про закупівлю;
  • Подання заявок з пропозиціями – на цьому рівні учасники вже мають можливість надавати свої пропозиції. Варто нагадати, що до самих заявок повинна бути додана тендерна документація. Ще одна важлива умова – це внесення гарантійного та реєстраційного внесків;
  • Проведення електронного аукціону – це ще один важливий етап і на цьому часовому відрізку всі учасники мають можливість знизити свої пропозиції, щоб підвищити шанси на перемогу;
  • Розгляд заявок – після того, як відведений час на подання заявок закінчується, відповідна комісія розпочинає процес розгляду всіх пропозицій для визначення найбільш економічно-вигідної заявки;
  • Завершення закупівлі – це відбувається в той момент, коли з всіх надісланих заявок визначається переможна пропозиція, яка була найбільш економічно-вигідною для організатора.

Як вже згадувалося раніше, закупівлі можуть бути різними і в залежності від їх типу та призначення, алгоритм може відрізнятися.

Саме тому, перед тим як брати участь в подібних торгах, потрібно попередньо ознайомитися з тим, як саме вони повинні проходити.

Які електронні майданчики варто розглядати для участі в торгах

Одна з ключових умов, для того щоб стати учасником в торгах – це вибір правильного електронного майданчика.

Даний пункт є актуальним незалежно від того, чи мова йде про державні закупівлі, тендерні оголошення, аукціони або ж будь-які інші процедури.

Якщо говорити про участь в торгах з врахуванням всіх вимог чинного законодавства, то потрібно звертати особливу увагу на те, який електронний майданчик ви обираєте.

Важливо, щоб це був саме сервіс з акредитацією в системі ПроЗорро. Продажі. Мова йде про ті ресурси, які мають пряме відношення до цієї системи.

Для того, щоб ознайомитися з повним переліком сервісів, які отримали схвалення в системі ПроЗорро та рекомендуються до використання, то ви можете ознайомитися з ним на сайті ПроЗорро.

Умови для проведення державних закупівель

Для того, щоб розпочати процедуру державних закупівель, організатор повинен виконати для цього всі відповідні умови.

Перш за все, мова йде про виконання таких пунктів, як:

  • Підготовка тендерного пакету документів – мова йде про надання відповідної інформації про сам лот та організацію, для якого будуть проводитися закупівлі;
  • Визначення критеріїв для учасників – важливо, щоб звичайні користувачі мали можливість відразу ж ознайомитись з повним переліком умов, які потрібно виконати для участі в торгах;
  • Публікація оголошення – важливо, щоб воно відповідало всім нормам законодавства і було своєчасно внесене до системи ПроЗорро.

Насправді, перелік важливих умов, які повинні виконуватися для проведення державних закупівель є значно ширшим. 

Саме тому, якщо у вас виникають якісь питання, що мають пряме відношення до проведення торгів та участі в них, ви можете поставити їх службі технічної підтримки та отримати досить швидку відповідь.