Регулярна участь в тендерних замовленнях – це велика перевага і компанії з досвідом вже знають, яким моментам варто приділяти більше уваги, а що можна ігнорувати. Правильний підхід до участі в торгах значно підвищує шанси учасника на перемогу. Це стосується не лише участі в державних замовленнях, які є максимально популярними, але і в звичайних торгах, де також важливо враховувати безліч моментів, які не будуть зайвими.
Розпочати потрібно з вибору електронного майданчика і вже тут потрібно визначити для себе декілька основних моментів. Обирати потрібно лише акредитовану платформу. Важливо, щоб обраний ресурс був для вас зручним та простим у користуванні. Потрібно обов’язково ознайомитись зі всіма доступними інструментами, які можна буде використовувати по ходу участі в самій процедурі.
ТБ українська енергетична біржа – це досить популярний сервіс, який одним з перших почав надавати можливість брати участь в торгах користувачам. На сьогодні, дана платформа є однією з найбільш часто використовуваних та зручних в користуванні. Ви можете в цьому впевнитися особисто, якщо перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/.
Як не допустити помилок, беручи участь в тендерному замовленні
Насправді, для новачка буде достатньо врахування декількох простих порад, які дозволять не робити найбільш розповсюджених помилок, що значно ускладнюють участь в самих торгах.
- Не потрібно надавати зайвих документів – надсилання всіх наявних паперів та сертифікатів, якщо вони не обов’язкові є дуже розповсюдженою помилкою. Вся справа в тому, що чим більше документів ви відправляєте, тим більше шансів, що організатор знайде в них якусь помилку. Тому, більш розумно підходити до цього питання суворо з дотримання вимог замовника та виконуючи тільки їх;
- Вивчення технічного завдання – перш за все, мова йде саме про закупівельні папери, де чітко прописується те, що буде зобов’язаний зробити переможець торгів. Тому, потрібно детально прорахувати всі моменти для чіткого розуміння прибутку та доцільності участі в конкретному тендері. Робиться це для того, щоб не залишитись без заробітку або ж і зовсім не піти в мінус. Відмова від підписання угоди після перемоги в торгах – це прямий шлях до реєстру недобросовісних постачальників;
- Деталі з податками – потрібно відразу ж уточнити момент з податками та дізнатися, чи входить їх сума в прописані умови. Як правило, всі ці моменти враховуються і вони не повинні стосуватися умов контракту. В будь-якому випадку, даний момент є справді важливим і в цьому краще впевнитися особисто;
- Дотримання терміну подачі заявок – варто розуміти, що несвоєчасне надсилання пропозиції – це гарантоване отримання відмови. Якщо в оголошенні прописані конкретні умови, то учасник повинен їх дотримуватися. Особливо, це стосується саме надсилання заявок учасниками. Причина тому дуже проста – є чіткий регламент і вся процедура державних закупівель проходить за визначеною схемою. Відповідно, для виконання кожного пункту є чітко відведений проміжок часу.
Якщо говорити про найбільш часті помилки, які призводять до того, що учасники отримують відмову та не можуть стати переможцями в боротьбі за тендерні замовлення, то це і є найбільш часті причини.
Тому, вам варто взяти всі ці рекомендації на озброєння й робити все можливе для того, щоб обходити такі помилки стороною.
Чому може трапитись дискваліфікація учасника ПроЗорро
Це ще одне цікаве питання, яке потребує більш детального розгляду. Зазвичай, якщо учасник не відповідає якомусь з критеріїв, його просто не допускають до участі в торгах. Що стосується дискваліфікації – це процедура, коли вже допущеного учасника відстороняють від подальшої участі в процедурі.
Це може трапитись відразу по декільком причинам, а саме:
- Надання неправдивої інформації – це може стосуватися оформлення самої заявки та не зовсім правдивого опису, так і документації, яка може бути не зовсім прозорою. Всі ці моменти суворо перевіряються, а користувачі потрапляють до реєстру недобросовісних виконавців;
- Проблеми з фінансуванням – мова йде про ситуації, коли на етапі торгів компанія знаходиться на межі банкрутства й не може гарантувати виконання всіх умов, що прописані в самому оголошенні;
- Проблеми з законом – якщо учасник має проблеми з законом та зіштовхується з правоохоронними органами або ж антимонопольним комітетом, то він також може бути відсторонений від подальшої участі в процедурі.
Насправді, перелік причин, чому може статися дискваліфікація є більшим і для детального ознайомлення зі всіма пунктами, ви можете скористатися інтернетом. Головне – це чітко знати, що саме ви бажаєте знайти.